Proháněli se po nejcennějších místech Krkonoš na motorkách, park jim rozdal nejvyšší možné pokuty

Trojice terénních motocyklistů a jeden řidič skútru na začátku dubna rozjezdili nejcennější lokality Krkonošského národního parku. Správa chráněného území za to každému z nich udělila stotisícovou pokutu, jak informoval týdeník Euro.

Krkonoše Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krkonoše | Zdroj: Profimedia

„Správa Krkonošského národního parku uložila každému ze čtyř řidičů pokutu ve výši sto tisíc korun. Jeden již zaplatil, ostatní se odvolali a řízení dosud není ukončeno,“ řekl týdeníku Euro mluvčí správy parku Radek Drahný. Národní park čtveřici vyměřil maximální možnou pokutu. 

V Krkonoších začaly padat pokuty. Skončila doba ústního domlouvání turistům v okolí Sněžky

Číst článek

Chování mužů prověřovali i policisté kvůli možnému porušení podmínek nouzového stavu a podezření z nelegálního přechodu státní hranice, věc však nakonec odložili.

„Co se týče možného porušení nouzového stavu, tak z provedeného šetření jsme nedospěli k závěru, že by došlo k porušení jeho podmínek, tedy že by jezdci překročili při své jízdě státní hranici,“ uvedl pro týdeník Lukáš Vincenc, mluvčí královéhradecké policie. 

Čtveřice vyrazila z Horních Míseček a dojela až do Obřího dolu a zpět, podle ředitele Správy KRNAP Robina Böhnische projeli muži prakticky celé Krkonoše.

„Rozjezdili ty nejcennější lokality národního parku. Hrubě narušili ochranu 1. zóny KRNAP a ohrožovali mimo jiné i hnízdiště sokola stěhovavého a zimoviště tetřívka obecného,“ uvedl už dříve Böhnisch.

Pokuty podle Böhnische nepůjdou do kasy národního parku. „Polovina jde obci, na jejímž katastru se přestupek stal, kdy je nutné peníze použít na zlepšení kvality života v obci, a druhá polovina jde Státnímu fondu životního prostředí,“ vysvětlil šéf parku. 

sto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme