Krkonošský národní park bude prodávat ekologické vánoční stromky

Krkonošský národní park bude prodávat vánoční stromky s ekologickým certifikátem. V Praze si lidé budou moci koupit smrčky z lesů, které KRNAP obhospodařuje přírodě blízkým a tedy náročnějším způsobem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krkonoše pamatují řadu tragických příběhů | Foto: Lucie Husárová 1

To mimo jiné znamená, že v lese nevznikají po kácení rozsáhlé holoseče, nepoužívají se pesticidy a doupné stromy zůstávají v lesích jako hnízdiště ptáků. Lidé, kteří si stromek s ekologickým certifikátem pořídí, mají podle náměstka ředitele KRNAPu Jakuba Kašpara jistotu, že podporují ochranu lesů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Náměstek ředitele KRNAPu Jakub Kašpar o ekologických stromcích

„Je to systém, který by se dal asi přirovnat k tomu, čemu v zemědělství říkáme bioprodukce, nebo ekologické zemědělství. Značka garantuje, že správa krkonošských lesů probíhá tím nejšetrnějším možným hospodářským způsobem.“

Stromy s ekologickým certifikátem se budou prodávat před Ministerstvem životního prostředí v Praze a to od 7. prosince. V nabídce bude sedm set kusů stromů.

Lidé, kteří si je koupí, tak mají jistotu, že kácením nevznikly v lesích holoseče a při péči o ně nepoužívali lesníci pesticidy.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme