Na hřebenech Krkonoš si někdo rozdělal oheň z orientačních tyčí. Teplé ohniště objevil záchranář

Na hřebenech Krkonoš si někdo rozdělal oheň a pálil v něm orientační tyče. Ohniště objevil ještě teplé horský záchranář Štěpán Dunka. Zalil ho vodou, kterou měl u sebe, a informoval správu Krkonošského národního parku. Podobné případy se v národním parku objevily již v minulosti.

Krkonošský národní park Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na ohni někdo pálil tyče, které v zimě slouží k orientaci.

Na ohni někdo pálil tyče, které v zimě slouží k orientaci. | Zdroj: KRNAP (facebook)

Záchranář objevil ohniště po cestě z Černého sedla na Martinovu boudu ve druhé zóně Krkonošského národního parku. V místě šel kolem desáté hodiny ráno, když roznášel nové tyče. Ty záchranáři přes léto vyrábí a na podzim vyměňují.

Proháněli se po nejcennějších místech Krkonoš na motorkách, park jim rozdal nejvyšší možné pokuty

Číst článek

„Ohniště bylo sice ohraničené, ale v jeho okolí roste tráva a kleče, které by se mohly také vznítit,“ řekl serveru iROZHLAS.cz náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa. V místě navíc podle Dunka fouká vítr a není na něm dostupná voda, jak popsal na facebooku Horské služby.

Podle návštěvního řádu je v parku zakázáno nejen tábořit, ale i rozdělávat ohně mimo vyhrazená místa. „To, že si někdo s našimi tyčemi zatopí, se občas stává, i když ne často. Nějaký takový případ ale vždy zjistíme jednou za několik let,“ popisuje Jirsa.

Právě kvůli nebezpečí vzniku požáru Horská služba tento případ zveřejnila. „Popravdě mi to rozum nebere. Byla velká klika, že se nic nestalo,“ popisuje Dunka ve facebookovém příspěvku.

Marie Starostová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme