Návrat pražské exprimátorky do politiky. Krnáčová se dostala do vedení ANO v Praze 6, chystá se i na kraj

Adriana Krnáčová se vrací do politiky. Zatím na komunální úrovni. Podle serveru Seznam Zprávy se bývalá pražská primátorka dostala do vedení hnutí ANO v jedné z pražských městských částech a nyní kandiduje do krajského vedení. Před necelými dvěma roky přitom oznámila, že s politikou končí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Bývalá pražská primátorka se podle serveru Seznam Zprávy stala novou místopředsedkyní hnutí ANO v Praze 6. Navíc bude usilovat o post v krajském vedení. Osobně má její kandidaturu podporovat šéf pražského ANO Jan Říčař. Proč Krnáčovou podporuje, ale komentovat nechtěl, serveru pouze potvrdil, že nominaci do krajského vedení získala.

‚Život není spravedlivý, na podrazy jsem si již zvykla,‘ řekla Krnáčová k tomu, že nebude velvyslankyní

Číst článek

Samotná Krnáčová serveru napsala, že má „dostatek zkušeností jak pracovních, tak lidských s vysokou morální integritou“.

O tom, zda se Krnáčová do krajského vedení dostane, by se mělo rozhodnout 12. listopadu, kdy budou členové pražského hnutí ANO o novém vedení hlasovat.

Návrat bývalé pražské primátorky do politiky podle serveru vyvolal emoce. S nástupem Krnáčové do vedení hnutí v pražské městské části někteří jeho členové nesouhlasí. V loňských komunálních volbách Krnáčová za hnutí vůbec nekandidovala.

Adriana Krnáčová v barvách hnutí ANO několik let vedla pražský magistrát. V únoru 2018, tedy osm měsíců před komunálními volbami, oznámila, že bude primátorský mandát obhajovat, aby po měsíci plán změnila a uvedla, že se z politiky stahuje. Za hnutí ANO místo ní na post primátora neúspěšně kandidoval Petr Stuchlík, který v létě politiku opustil.

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme