Krnovské Řeky dnešní výsledek fotbalového semifinále nemůže zarmoutit

Už jen hodiny nás dělí od začátku klíčového semifinálového zápasu na mistrovství Evropy v Portugalsku mezi Českem a Řeckem. Ať ale v utkání vyhraje kdokoli, vítězství zůstane stejně doma - tak večerní zápas alespoň vnímají zástupci početné řecké menšiny v Krnově na Bruntálsku. Fandit večer budou společně v řecké restauraci na krnovském náměstí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řekové při tréninku | Zdroj: ČTK

Jak Českému rozhlasu řekl předseda řecké obce v Krnově Georgios Bazakas, do řecké restaurace přijdou celé řecko-české rodiny i s dětmi. "My budeme fandit samozřejmě Řekům, předpokládám ale, že když Řekové prohrají a vyhraje české mužstvo, tak pro nás to určitě nebude žádná tragédie, protože Česko je naše druhá vlast."

Nečekaný postup řeckých fotbalistů do semifinále Eura vyvolává v krnovských Řecích pocity obrovské národní hrdosti. Když začíná televizní přenos a slyší svou hymnu, jsou dojatí. "To je nepopsatelné; když šla řecká vlajka nahoru, tak jsem to obrečela," svěřila se jedna žen.

Lidé, kteří dnes přijdou sledovat utkání do řecké restaurace, se těší nejen na kvalitní fotbal, ale hlavně na dobrou zábavu, bez ohledu na to komu kdo bude fandit. "Budu fandit samozřejmě Řecku, na rozdíl od mé maminky, která bude fandit Česku. Maminka je Češka, tatínek je Řek."

"Vždycky fandím Česku, ale letos tím, že Řekové nás celkem překvapili, tak se na mě Česko nesmí zlobit, ale určitě to srdce tam bude víc k tomu Řecku."

"Nebudou to oni, ale budou to naši - ať postoupí kterýkoli z těch dvou týmů, tak vždycky to budou naši."

Michal Svatoš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme