Krnovského útočníka se prý snažili odzbrojit kolemjdoucí

Před výbuchem granátu v krnovské směnárně se střílelo. Vyplývá to z policejního vyšetřování včerejšího přepadení, které skončilo smrtí pachatele. Významnou roli prý sehráli i kolemjdoucí. Ti se snažili útočníka zadržet a odzbrojit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie a hasiči před obchodním domem v Krnově

Policie a hasiči před obchodním domem v Krnově | Zdroj: ČTK

V okamžiku, kdy pracovnice směnárny po přepadení volala o pomoc, začal pachatel utíkat, ale kolemjdoucí ho nepustili.

Došlo k potyčce a jedna žena dokonce útočníkovi vytrhla z ruky zajištěný granát a odhodila ho.

V tu chvíli zazněl výstřel z pachatelovy pistole, naštěstí ale nikoho nezasáhl. Pak přijela policie a během přikládání pout zazněl výbuch zřejmě dalšího granátu – ten zranil všechny okolo.

Kdo byl oním pachatelem, policie stále neví, protože následky exploze v podstatě znemožňují identifikaci. Muž na místě zemřel.

Při incidentu bylo zraněno šest dalších lidí, mezi nimi čtyři policisté. Zdravotní stav jednoho z nich je velmi vážný. Dnes ho v nemocnici navštívil krajský policejní ředitel.

Martin Knitl, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme