Krnovsko a Opavsko zasáhl přívalový déšť s kroupami

Desítky zatopených sklepů, zahrady pod vodou a polámané stromy - takovou spoušť za sebou odpoledne zanechaly přívalový déšť, silný vítr a krupobití na Opavsku a Krnovsku. Zřejmě nejhůře dopadly Karlovice na Bruntálsku. Na okraji obce se vylil potok a dostal se asi do 25 sklepů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odstraňování následků bouře | Foto: Vladislav Galgonek

"Šlo to ve dvou etapách; celkově hodina a půl, dvě hodiny rozhodly o všem. Je tady stažena technika prakticky z celého okresu, odčerpává se voda ze zaplavených sklepů, z rekreačního střediska a tak dál," popisuje situaci starosta Karlovic Stanislav Butora.

Kroupy řádily také v Opavě. Jak říká jedna z obyvatelek, z bouřky šel strach. "Zničehonic byla tma, klesla teplota o 10 stupňů, veliký vítr a kroupy o velikosti hrachu."

Potíže jsou také se zatopenými studnami. Některé obce je teď nahrazují cisternami s pitnou vodou. Podle operačního důstojníka opavských hasičů ale škody na majetku naštěstí nejsou nijak velké. "Nejvíc se to dotklo Kravař, Opavy a části Skrchovic."

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme