Policie vyšetřuje vraždu novorozence v Kroměříži, po těle dítěte se stále pátrá

Z vraždy novorozence v Kroměříži je podezřelá čtyřiadvacetiletá matka i její druh. Policisté ve čtvrtek několik hodin čerstvě narozené dítě hledali, udělali také domovní prohlídku u ženy. Novorozeně se však najít nepodařilo, řekla v pátek ČTK krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Kroměříž Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie vyšetřuje případ vraždy novorozence v Kroměříži

Policie vyšetřuje případ vraždy novorozence v Kroměříži | Zdroj: Policie České republiky

„Ve čtvrtek ráno nám oznámil jeden z lékařů kroměřížské nemocnice, že se k nim dostala pacientka po právě prodělaném porodu, která u sebe neměla dítě. Žena krátce po ošetření z nemocnice na svou žádost odešla. Ihned po oznámení jsme po rodičce začali pátrat. Čtyřiadvacetiletou ženu i jejího druha jsme následně omezili na osobní svobodě,“ uvedla mluvčí.

Případ převzali krajští kriminalisté, novorozence hledali.

„Prohledávali jsme okolí domu, kontejnery i kanalizaci. V bytě ženy jsme ve večerních hodinách provedli domovní prohlídku. Novorozeně se nám však najít nepodařilo. Skutek prověřujeme jako závažný trestný čin vraždy. Krajští kriminalisté i nadále na případu usilovně pracují,“ uvedla Kyšnerová.

Mluvčí v pátek ČTK řekla, že se po novorozenci bude dále pátrat. „Budou také probíhat znalecká zkoumání a také se bude vyhodnocovat zajištěný materiál. Může to trvat v řádu týdnů a měsíců,“ uvedla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme