Šéf Psychiatrické nemocnice v Kroměříži končí. Dvacítka lékařů dříve podala hromadnou výpověď

Ředitel Psychiatrické nemocnice v Kroměříži Pavel Polák končí. V pondělí oznámil rezignaci. Odejít má 30. června. Informaci přinesl Český rozhlas Zlín.

Aktualizováno Kroměříž (Aktualizováno: 9:35 12. 6. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psychiatrická nemocnice v Kroměříži

Psychiatrická nemocnice v Kroměříži | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Ředitel Psychiatrické nemocnice v Kroměříži Pavel Polák odstoupil z funkce. Reagoval tak na protesty části lékařů proti jeho vedení.

Ředitel kroměřížské psychiatrie: Nikdo ze skupiny ‚naštvaných‘ nepřišel, aby mi sdělil, co chce jinak

Číst článek

„Ještě před týdnem jsem věřil, že krizovou situaci díky připraveným opatřením zvládneme. Měla však velkou dynamiku, proměňovala se každým dnem. Dnes ráno jsem odeslal rezignaci k 30. 6. 2023 ministru zdravotnictví ČR. Když jsem v pátek oznámil své rozhodnutí vedení nemocnice, rozhodlo se rezignovat spolu se mnou,“ uvedl v tiskové zprávě Polák.

Hromadnou výpověď podalo koncem května dvacet lékařů, včetně šesti primářů. Šlo o víc než polovinu lékařského personálu. K protestům se připojila i velká část lékařů před atestací.

„Postupem času začal pan ředitel výrazně překračovat své manažerské kompetence. Neodbornými zásahy a nařízeními vstupoval a vstupuje do léčebného procesu našich pacientů,“ zdůraznili odcházející lékaři v prohlášení.

Kroměřížský ředitel není z oboru, příčina krize může být tam, říká šéfka Psychiatrické společnosti

Číst článek

Podle nich tím kroky ředitele Pavla přímo ohrožovaly péči o pacienty. „Jsme tak nuceně zřizovatelem postaveni před volbu, buď akceptovat neodborný postup a non lege artis příkazy ředitele Poláka a porušit tak své profesní povinnosti a vystavit pacienty potenciálně negativním důsledkům, nebo takový postup neakceptovat a hromadně odejít,“ zdůraznili lékaři a psychologové.

Polák začátkem června prohlásil, že odchod lidí z nátlakové skupiny“ vnímá jako „příležitost pro ozdravení nemocnice“. A dodal, že nemocnice potřebuje personální obměnu.

Nemocnice také zveřejnila inzeráty na obsazení některých pozic s mimořádným bonusem, nabízela až 1,6 milionu korun. Později ale nabídku stáhla.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09 ředitele minulý týden vyzval k jednání s lékaři. K uklidnění to ale nevedlo.

Kroměřížská psychiatrická nemocnice je jediným lůžkovým zařízením svého druhu pro celý Zlínský kraj a část kraje Jihomoravského a Olomouckého.

Tomáš Fránek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme