Octavie za lidových tři tisíce dvě stě korun. Vraky aut odtažených z kroměřížských ulic šly do dražby

Lidé si na začátku října mohli v areálu kroměřížských technických služeb v dražbě koupit vraky aut odtažených z ulic města. Vyvolávací cena se pohybovala od čtyř set do dvou tisíc korun. Od roku 2020 nechala kroměřížská radnice z ulic města odtáhnout 19 vraků a za letošní rok už lidé radnici nahlásili dalších 23 vozidel. Dražba se tak bude v budoucnu opakovat.

Kroměříž Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Tři tisíce dvě stě, má zájem někdo učinit vyšší nabídku? Tři tisíce dvě stě podruhé… Tři tisíce dvě stě potřetí,“ rozléhá se areálem kroměřížských technických služeb.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z historicky první dražby autovraků v Kroměříži

Nejen právě prodanou Škodu Octavii za lidových tři tisíce dvě stě korun, ale také třeba Ford Focus nebo Renault Clio si rozebrali zájemci na historicky první kroměřížské tržbě vraků odtažených z ulice města. Na akci se přijel podívat také Nikola Molek ze Zlína. Na podobné dražbě byl poprvé.

„Kolega mi poslal odkaz. Líbil se mi tam černý Peugot, tak jsme si říkal, že s na něj podívám naživo,“ popisuje Moltek, pro kterého jsou auta prý jeho velkým koníčkem.

„Chtěl jsem v tom jezdit, ale jelikož to vypadá, jak to vypadá: řízení rozebraný, v motoru řádila nejspíš kuna, tak to je spíš auto na díly,“ hodnotí svůj úlovek Molek.

Odtahovat odstavené vraky s více než půl roku propadlou technickou kontrolou umožnila novela zákona o provozu na pozemních komunikacích. Provozovatelé aut pak mají tři měsíce na to, aby si vraky z areálu kroměřížských technických služeb vyzvedli.

Pokud si je ani potom neodvezou, může správní úřad rozhodnout o prodeji vozidla v dražbě. Přesně tento osud potkal devatenáct prvních vozidel, o které neměli provozovatelé zájem.

„Z ulic nám zmizelo přibližně sto aut, která si buďto vzali nazpět sami provozovatelé, anebo nám zůstali právě tady u technických služeb,“ vysvětluje místostarosta Kroměříže Vratislav Krejčíř (Piráti).

Jen za letošní rok už Kroměřížané nahlásili další dvě desítky dlouhodobě odstavených vraků, které blokují parkovací místa ve městě. Dražba se tak bude v budoucnu opakovat.

Lukáš Veselý, Růžena Vorlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme