Kroupa má při volbě leadra čtyřkoalice volné ruce

Pro Občanskou demokratickou alianci je zřejmě na postu leadra čtyřkoalice přijatelnější kandidát KDU-ČSL Jaroslav Kopřiva, než-li šéf Unie svobody Karel Kühnel. Vyplynulo to z průběhu Ústředního sněmu ODA v Praze.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tato strana však stále prosazuje svého vlastního kandidáta Michaela Žantovského. Sněm tak vyjádřil preference v pořadí Žantovský, Kopřiva, Kühnl. Tento žebříček nijak nezavazuje předsedu ODA Daniela Kroupu, který bude se zbývajícími sedmi členy politické rady čtyřkoalice vybírat jejího šéfa příští pátek.

Průběh jednání Ústředního sněmu ODA pro Český rozhlas sledovala Pavla Dluhoschová.

Jeden z členů Aliance během sněmu rozdal novinářům bez vědomí představitelů strany tzv. Petici znepokojených. Ta ostře kritizuje postoje ODA, ale i představitelů Unie svobody a prezidenta Havla ve sporu o Českou televizi. Petice mimo jiné požaduje odchod vzbouřených redaktorů. Podle místopředsedy Aliance Michaela Žantovského ji ale vedení strany jednoznačně odmítlo.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme