‚V roli pyrotechnika-zahradníka.‘ Muž při hubení krtka odpálil petardu pod dlaždicí, na které stál

Pětačtyřicetiletý muž na své zahradě na Českobudějovicku hubil krtka pomocí pyrotechniky. Do krtinců dal petardu, na ní položil betonovou dlaždici a stoupnul si na ní. Využil přitom profesionální pyrotechniku, u které je doporučená vzdálenost při odpalu 25 metrů. Mluvčí policie Jiří Matzner uvedl, že muž utrpěl „velmi závažné zranění dolních končetin“.

České Budějovice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž bojoval s krtkem na zahradě pomocí pyrotechniky. Ilustrační foto

Muž bojoval s krtkem na zahradě pomocí pyrotechniky. Ilustrační foto | Zdroj: Shutterstock

Ve středu odpoledne dostala jihočeští záchranáři zvláštní hlášení o muži, který si při odpalování ohňostroje zlomil nohu. Událost přijeli ověřit i policisté, kteří kromě zbytků pyrotechniky objevili na zahradě krev a kusy betonové dlaždice.

Hon na zahradní žraloky. Britští lovci krtků řeší, jak je zabíjet humánně

Číst článek

„Ke svému překvapení našli i bezmála metrové díry jako po likvidaci munice či po výbuchu miny,“ napsal Matzner v tiskové zprávě.

Sousedé navíc popsali, že se ze zahrady ozval hlasitý výbuch a linul se odtamtud bílý kouř. Policisté proto přivolali pyrotechnika.

Později zjistili, že se muž pomocí profesionální pyrotechniky, která spadá do kategorie F4, snažil hubit krtka. Jedná se podle policie o typ, který mohou kupovat pouze školení profesionálové, kteří mají osvědčení. Tyto petardy vložil do krtince, na něj položil betonovou dlaždici a stoupl si na ni. Výbuch ho vážně zranil na nohách a je stále v péči lékařů.

Policisté požádali veřejnost, aby i vzhledem k blížícím se vánočním svátkům a Silvestru dodržovali pravidla manipulace s pyrotechnikou.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme