Při požáru v domově s pečovatelskou službou v Krupce zemřela žena. Stav budovy posoudí statik

Při nočním požáru v Domě s pečovatelskou službou v Krupce na Teplicku zemřela seniorka. Muže, který se nadýchal kouře, převezli záchranáři do nemocnice. Evakuovat museli hasiči z domu i dalších devět jeho obyvatel, domů se zatím vrátit nemohou. Stav budovy musí posoudit statik, uvedl starosta Krupky Zdeněk Matouš (ČSSD). Škodu způsobenou požárem odhadl předběžně na tři až pět milionů korun, příčiny vyšetřovatelé zjišťují.

Krupka (Teplicko) (Aktualizováno: 15:37 3. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při nočním požáru v Domě s pečovatelskou službou v Krupce na Teplicku zemřela seniorka | Zdroj: HZS Ústeckého kraje

„V průběhu ohledání místa požáru jsme vyloučili cizí zavinění, příčinou byla tedy buď technická závada, nebo nešťastná událost v podobě neúmyslného jednání,“ uvedla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřování příčin tak podle ní bude ještě pokračovat.

Podle mluvčího města Milana Křivohlavého se oheň podařilo rychle zlikvidovat a díky tomu se nerozšířil.

„Ihned byla zahájena evakuace všech ubytovaných, bohužel tragické byly následky pro seniorku z hořícího bytu. Tu se snažili městští strážníci na místě oživovat, poté ji převzali do péče záchranáři, ale nakonec bezvýsledně,“ dodal.

Dům byl podle něj velmi zakouřený, což ztěžovalo evakuaci seniorů, přesto se je strážníkům podařilo poměrně rychle dostat do bezpečí.

Šest jednotek vyjelo v 0:36 k požáru bytu v domově důchodců v Hřbitovní ulici v Krupce. Z důvodu počtu nasazených jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Při požáru zemřel člověk. Jedenáct lidí bylo evakuováno. Jeden se nadýchal kouře. Hasiči požár zlikvidovali v 1:47.

02:04 – 03. 01. 2021

11

Hořet začal byt v přízemí domu a zasažený byl i byt o patro výš. „Bylo štěstí v neštěstí, že byt nad tím, který byl zasažený požárem, nebyl obsazený, mohlo to dopadnout ještě hůř,“ řekl starosta.

Sedm vyděšených a vyčerpaných seniorů, které oheň vyhnal z domovů, našlo ještě v noci azyl v ubytovně pro sportovce na místním stadionu, kde je k dispozici osm pokojů. Starají se o ně pečovatelky a mají zajištěné i stravování. O dvě klientky se postaraly jejich rodiny.

Senioři se zatím do domu vrátit nemohou, kolem poledne se ale mohli do svých bytů v doprovodu hasičů a policie vrátit, aby si vzali osobní věci. V pondělí by měl stav budovy posoudit statik, zasedat bude i krizový štáb města.

„My se o ty seniory postaráme minimálně dva tři dny, a myslím si, že možná i déle. Jsme na to připraveni,“ dodal starosta. K dispozici je na stadionu osm pokojů, mají tam i sociální zázemí a společenskou místnost.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme