Krupku zřejmě čeká nové opakování voleb

Kvůli opětovnému kupčení s hlasy se zřejmě budou opakovat včerejší volby v Krupce na Teplicku. Návrh na neplatnost voleb podá DSSS. O stejném kroku uvažuje také místní ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na opakované komunální volby v Krupce dohlížejí policisté. | Zdroj: ČTK

Kvůli kupování hlasů soud zrušil výsledky podzimních voleb. Podle svědků se situace opakovala i tentokrát. Nepřímo to potvrzují i výsledky hlasování.

S téměř 21 procenty opět vyhrálo sdružení ČSNS 2005 a Šance pro město místostarosty Zdeňka Matouše. Právě jeho jméno opozice nejčastěji s nakupováním hlasů spojovala. On sám spojení s korupcí odmítá.

„Podle mého názoru nebyla náhoda, že najednou všechny televize, rádio a další byly na jednom místě, kde se náhodou vyrojili dva lidé, kteří tvrdí, že dostali peníze. Pokud bude takovýto důkaz brán v potaz, tak prostě už mi zůstává rozum stát. Tady přece jsou orgány státu, především policie, která je od toho, aby sbírala důkazy a pokud nějaké získá a shromáždí, tak pak je od toho soud, aby rozhodl,“ řekl Zdeněk Matouš.

Gabriela Hauptvogelová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme