Krutým chovatelům bude nově hrozit zabavení zvířat

Sněmovna schválila novelu, podle které bude krutým chovatelům hrozit zabavení zvířat. Policie ale nebude moci kvůli týrání vstupovat do bytů. Novela také stanovuje a zvyšuje požadavky na kvalifikaci lidí, kteří zvířata usmrcují nebo s nimi pracují ve výzkumu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Týrání koně - Kutná Hora | Foto: Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj

„Zákon zavádí nové sankce, a to zákaz chovu zvířat a propadnutí týraného zvířete. Nebo zabrání týraného zvířete s cílem efektivně zabránit chovateli v dalším týrání. Upřesňuje právní úpravy umísťování týraných zvířat do náhradní péče, což by mělo umožnit rychle a efektivně zabránit dalšímu poškozování zvířat,“ upřesňuje ministr zemědělství Petr Bendl, jak zákon posiluje ochranu zvířat před týráním.

Sněmovna ale zamítla návrh, podle kterého by mohla policie vstupovat do bytů při podezření na týrání zvířat.

„Argument byl Listina práv a svobod. Zákonodárci i ministerstvo zemědělství měli obavu ze zneužití, že by mohlo dojít pod záminkou hledání týraného zvířete k porušování osobní svobody jednotlivce. Tam jsme byli proti,“ dodává ministr zemědělství.

Věra Pfeifferová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme