KSČM a ČSSD se dohodly na vzájemné podpoře

Předseda vlády a ČSSD Miloš Zeman a předseda KSČM Miroslav Grebeníček při pracovní večeři v Kramářově vile v Praze v noci na dnešek dohodli vzájemnou podporu kandidátům svých stran, kteří postoupili do druhého kola senátních voleb. Shodli se také na koalicích v těch krajských zastupitelstvech, kde jsou ČSSD a KSČM s to vytvořit dohromady většinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Hovořilo se nám dobře, protože už předem proběhlo jednání na úrovni krajů a jednání místopředsedů, kteří mají na starosti volby,“ řekl viditelně spokojený Grebeníček. ČSSD podle Grebeníčka uznala, že se do druhého kola senátních voleb za KSČM dostaly výrazné osobnosti a také dvě ženy bez stranické příslušnosti, jejichž podporu považuje za naprosto přijatelnou. Ocenila prý rovněž odbornost a zkušenosti v komunální politice dalších šesti kandidátů. Grebeníček také řekl, že za to na oplátku přislíbil podporu těm senátním kandidátům ČSSD, kteří mají v regionech „přirozenou autoritu“.

ČSSD a KSČM se prozatím podle Grebeníčka již shodly na uzavření koalic ve třech krajích. V Olomouci už jednání proběhlo, v Ústí nad Labem a Ostravě spolu budou jednat politické reprezentace ještě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme