KSČM a ČSSD se dohodly na vzájemné podpoře

Předseda vlády a ČSSD Miloš Zeman a předseda KSČM Miroslav Grebeníček při pracovní večeři v Kramářově vile v Praze v noci na dnešek dohodli vzájemnou podporu kandidátům svých stran, kteří postoupili do druhého kola senátních voleb. Shodli se také na koalicích v těch krajských zastupitelstvech, kde jsou ČSSD a KSČM s to vytvořit dohromady většinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Hovořilo se nám dobře, protože už předem proběhlo jednání na úrovni krajů a jednání místopředsedů, kteří mají na starosti volby,“ řekl viditelně spokojený Grebeníček. ČSSD podle Grebeníčka uznala, že se do druhého kola senátních voleb za KSČM dostaly výrazné osobnosti a také dvě ženy bez stranické příslušnosti, jejichž podporu považuje za naprosto přijatelnou. Ocenila prý rovněž odbornost a zkušenosti v komunální politice dalších šesti kandidátů. Grebeníček také řekl, že za to na oplátku přislíbil podporu těm senátním kandidátům ČSSD, kteří mají v regionech „přirozenou autoritu“.

ČSSD a KSČM se prozatím podle Grebeníčka již shodly na uzavření koalic ve třech krajích. V Olomouci už jednání proběhlo, v Ústí nad Labem a Ostravě spolu budou jednat politické reprezentace ještě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme