KSČM nepodpoří vznik parlamentní komise ke kauze Unipetrol

Sociální demokraté a komunisté zatím nepodpoří vznik sněmovní vyšetřovací komise, která by prověřila okolnosti kolem privatizace Unipetrolu. Dohodli se na tom včera večer špičky obou stran včetně stranických šéfů Paroubka a Grebeníčka. Vznik vyšetřovací komise chtějí na dnešní schůzi sněmovny navrhnout poslanci ODS. Podle předsedy poslaneckého klubu ČSSD Michala Krause by ale takový krok byl předčasný. Na program jednání poslanecké sněmovny zatím zařadí pouze zprávu vlády o privatizaci Unipetrolu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Grebeníček | Zdroj: ČTK

"Pochopitelně doufám, že ministr financí, případně premiér budou informovat o krocích, které se v trestně-právní oblasti podnikly. Také se kloníme k názoru, že nejprve by měly konat orgány činné v trestním řízení a teprve v případě, že by jednání byla nedostatečná nebo zavádějící, vznikne tu prostor pro případnou parlamentní komisi," řekl Českému rozhlasu předseda poslaneckého klubu ČSSD.

Šéf poslanců ODS Vlastimil Tlustý trvá na tom, že k ustavení komise je pádný důvod a odmítavý postoj sociálních demokratů odsuzuje. "Ze strany komunistů a sociálních demokratů je to podle mého názoru dosti zoufalý postup, protože vyšetřování v Polsku pokračuje a zametení pod koberec se v České republice nemůže podařit. Proto bychom chtěli, aby byla celá kauza Unipetrolu vyšetřena, nicméně kdyby ČSSD pokračovala v tomto blokačním postupu, je jasné, že svou většinou vyšetřování v poslanecké sněmovně zabrání," vysvětlil situaci Vlastimil Tlustý.

Sociální demokraté se také včera dohodli s komunisty na společném postupu nejen v kauze Unipetrol. KSČM pravděpodobně pomůže vládnímu táboru při hlasování o senátem zamítnutých a vrácených zákonech. Poslanci vládní koalice totiž nebudou dnes ve sněmovně kompletní.

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme