KSČM se nelíbí chování starosty Pasohlávek

Volební štáb senátní kandidátky KSČM Marty Struškové chce podat trestní oznámení na starostu obce Pasohlávky na Břeclavsku Aloise Urbánka kvůli volební kampani. Podle KSČM Urbánek zneužívá své funkce starosty k prezentaci kandidáta čtyřkoalice Vladimíra Schovánka, který se Struškovou soupeří na Břeclavsku o senátorské křeslo. Potvrdila to místopředsedkyně KSČM Zuzka Rujbrová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Urbánek na vývěsce u obecního úřadu v Pasohlávkách informoval voliče, že se uskuteční druhé kolo senátních voleb, ve kterém má velkou šanci zvítězit kandidát ze zdejšího mikroregionu Vladimír Schovánek. „Z jeho pověření se na vás obracím s následující výzvou. Nepromarněte tuto šanci a přijďte ho podpořit svým hlasem,“ uvádí se na letáku, který podepsal Urbánek.

„Nám nevadí, že pan starosta jako občan podporuje jednoho z kandidátů. Vadí nám, že k tomu zneužívá funkci starosty a prezentuje svoji podporu jako starosta obce a výslovně občanům zdůrazňuje, že je to v zájmu obce, aby ho (Schovánka) volili,“ řekla Rujbrová. Podle ní by mohlo jít o trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele, poškozování cizích práv nebo maření přípravy a průběhu voleb.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme