KSČM slibuje řešit nezaměstnanost a bezpečnost

Svůj volební program a kandidáty na poslanecká křesla schválila KSČM. Předvolební kampaň rozjede komunistická strana 4. března. Voličům bude KSČM slibovat změnu politického stylu. Podle předsedy Vojtěcha Filipa - trvá KSČM také na zařazení komunistických zástupců do funkcí ve státní správě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Filip | Foto: Poslanecká sněmovna

Nemůžeme prosazovat nic, co nemůžeme splnit. Říká KSČM. Například speciální daň pro majitele luxusních aut, domů a uměleckých děl by mohla podle místopředsedy Jiřího Dolejše začít platit už brzy. "My se domníváme, že pokud levice získá majoritu, a pokud část levice neustoupí od svých slibů, tak bezprostředně po volbách se taková daňová legislativa dá připravit."

Po volbách je KSČM ochotná podporovat menšinovou vládu ČSSD - říká předseda Vojtěch Filip. "Budeme dále prosazovat poměrné zastoupení ve všech orgánech Sněmovny a budeme trvat na tom, aby případná vládní koalice umožnila jakékoli opozici, aby měla kontrolní funkce ve státní správě."

Vedení KSČM dnes rozšířila Jana Bystřická, která se stala místopředsedkyní pro regionální politiku. Ministerstvo pro místní rozvoj považuje za zbytečné: "Toto ministerstvo patří rozhodně k jedněm z těch, které by podle mého názoru nemuselo být."

Předvolební kampaň KSČM odstartuje 4. března - utratit za ni chce 18 milionů korun.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme