KSČM trvá na podpoře sociálních předloh ve sněmovně

Komunisté nesleví z návrhů, které zvýší výdaje státního rozpočtu hlavně v sociální oblasti. Po schůzce s premiérem Janem Fischerem to potvrdil předseda KSČM Vojtěch Filip.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Fischer | Foto: Tomáš Adamec

Komunisté by ale chtěli zvýšit příjmy rozpočtu vícepásmovým zdaněním. Podle Filipa by další peníze mohly ušetřit i jednotlivé resorty.

"Celé to zvýšení v sociální oblasti je jedno procento celého objemu státního rozpočtu na rok 2010 a myslím si, že jedno procento na těch jednotlivých ministerstvech se při dobré práci dá."

"I když například bych to nepožadoval na ministerstvu zahraničních věcí, vzhledem k tomu, že vyjadřujeme všichni z České republiky solidaritu s lidmi na Haiti," řekl Vojtěch Filip. Ministerstvo zahraničí dnes rozhodlo o poskytnutí pětimilionové pomoci zemětřesením postiženému ostrovu.

Premiér Jan Fischer po setkání s předsedou KSČM upozornil, že i změny v objemu jednoho procenta rozpočtu můžou znamenat přiblížení ke schodku téměř sedm procent.

"A to už je taková míra deficitu na hrubém domácím produktu, která je opravdu stěží únosná. Zakládá obrovské problémy a ta odpověď Bruselu na náš konvergenční program bude myslím velmi zřetelná a velmi jasná," varoval premiér.

Marika Táborská, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme