Šéf komunistů Filip po dvou dnech hospitalizace opustil nemocnici, ve středu prodělal infarkt

Předseda KSČM Vojtěch Filip mohl po dvou dnech hospitalizace opustit nemocnici. Podle mluvčí strany Heleny Grofové lékaři povolili jeho propuštění. Filip měl ve středu dopoledne infarkt a v pražské Všeobecné fakultní nemocnici podstoupil operaci. Podle lékařů bylo důležité, že Filip přijel do nemocnice brzy poté, co začal pociťovat zdravotní problémy.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda KSČM Vojtěch Filip

Předseda KSČM Vojtěch Filip | Foto: Tomáš Jelen | Zdroj: Český rozhlas

„Jsem rád, že mohu být s rodinou a vnoučaty. Ještě jednou děkuji za lékařskou péči i milé zprávy, které mi lidé posílají. Jsou pro mne velkou pobídkou do další práce. Rozhodně však budu dodržovat pokyny lékařů,“ napsal Filip na facebook komunistické strany. Už dříve uvedl, že nehodlá nic měnit na kandidatuře pro dubnový sjezd KSČM, na němž bude obhajovat mandát.

Náhlá slabost

Mluvčí KSČM Grofová uvedla, že lékaři Filipovi voperovali stent, což je dutá trubička zajišťující průchodnost zúžených nebo ucpaných cév. „Pan předseda Filip podstoupil zákrok, byl mu voperován stent.“ doplnila pro Radiožurnál

Náhlá slabost ho postihla ve středu dopoledne v sídle KSČM, které se nachází v ulici Politických vězňů na Praze 1. 

Demagogické, ale ne trestné, uvedl žalobce k Filipovu výroku o Milionu chvilek. Trestní oznámení odmítl

Číst článek

Záchranáři Filipa převezli záchranáři do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze. „Mohu potvrdit, že záchranná služba k nám do Všeobecné fakultní nemocnice Praha přivezla pana Vojtěcha Filipa,“ uvedla bez dalších podrobností mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Mluvčí KSČM Grofová dodala, že předseda strany byl nejdříve hospitalizován na kardio oddělení, kde podstoupil vyšetření. „Byla to nějaká slabost,“ dodala.

Ombudsmanský slib 

Právě do rukou místopředsedy sněmovny Filipa měl ve středu složit slib budoucí ombudsman Stanislav Křeček. Filip měl zastoupit předsedu dolní komory Radka Vondráčka z ANO, který je v zahraničí. Po hospitalizaci předsedy komunistů tak Křeček složil slib do rukou dalšího místopředsedy sněmovny Tomia Okamury z SPD.

Funkce ochránce práv v Brně se Křeček ujme pravděpodobně ve čtvrtek a nahradí Annu Šabatovou.

Pětašedesátiletý Vojtěch Filip bude na jaře obhajovat mandát předsedy KSČM. V čele komunistů stojí od 1. října 2005.

aku, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme