Kuba nechce být lídrem ODS v předčasných volbách, je připraven podpořit Němcovou

Úřadující předseda ODS Martin Kuba nemá zájem být volebním lídrem strany v předčasných volbách. Řekl to Českému rozhlasu. Dodal, že první místopředsedkyně strany Miroslava Němcová má jeho plnou podporu, pokud bude o post lídra stát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva úřadující předseda ODS Martin Kuba a místopředsedové strany Jiří Pospíšil a Miroslava Němcová na tiskové konferenci po jednání výkonné rady | Zdroj: ČTK

ODS by podle Kuby mohla představit vůdčí osobnosti krajských kandidátek během 14 dnů, zároveň by mohla znát i jméno centrálního lídra.

„Já jsem říkal, že paní Miroslava Němcová, pokud o tu pozici bude stát, tak mou podporu má,“ řekl Kuba v rozhovoru pro Radiožurnál.

Sám vést stranu do voleb nechce. Svůj úkol vidí spíše v tom, aby vrátil stranu ideově „tam, kam patří“.

„Jsem připraven podpořit jakékoliv týmové řešení, které bude optimální pro pozici ODS nejen v těchto volbách, ale můj pohled je potom, že musíme startovat projekt, který bude zajišťovat, že se ODS vrátí zpět na pozici nejsilnější pravicové strany,“ uvedl Kuba.

Celý rozhovor s Martinem Kubou ve Dvaceti minutách Radiožurnálu si můžete poslechnout zde.

Martin Veselovský, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme