Kuba stále nepodala vysvětlení, zadržení jsou v pořádku

České ministerstvo zahraničí požádalo kubánského chairgé d´ affaires v Praze o oficiální vyjádření v případu zadržených Čechů. V pátek zadržení občané Ivan Pilip a Jan Bubeník zadrženi při soukromé návštěvě Kuby jsou podle našeho zastupitelstva zdrávi a celkově v pořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zatím neoficiálních zpráv měla být důvodem zadržení jejich snaha setkat se s představiteli kubánské politické opozice. Kuba pravděpodobně oba zadržené Čechy vyhostí. Českému rozhlasu svůj názor sdělil mluvčí ministerstva zahraničí Aleš Pospíšil.

Náměstek ministra zahraničí Hynek Kmoníček předal kubánskému zástupci v Praze protestní nótu k postupu kubánských úřadů. Ministerstvo vyjádřilo protest nejen proti samotnému zadržení obou občanů, ale i proti tomu, že jim zpočátku nebyl umožněn kontakt s českým zastupitelstvím v Havaně. Kmoníček protestoval i proti tomu, že „do této chvíle“ nedostal žádnou oficiální informaci o důvodech pátečního zadržení. Kubánský představitel na dotazy ke kauze neodpověděl, protože prý z Havany zatím neobdržel příslušné informace. Přislíbil ale, že do večera bude informovat o kubánské reakci na předložený seznam dotazů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme