Kubice a vnitro se nemusí omluvit a platit ČSSD

Někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice a ministerstvo vnitra se nemusejí omluvit České straně sociálně demokratické kvůli takzvané Kubiceho zprávě. Ta se dostala na veřejnost krátce před parlamentními volbami v roce 2006 a hovořila o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy. Platit straně nebudou ani požadovaný milion korun. Rozhodl tak dnes Městský soud v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice | Zdroj: ČTK

Podle sociálních demokratů toto rozhodnutí soudu ohrožuje fungování demokratického systému. Takzvaná Kubiceho zpráva, jak se píše v prohlášení ČSSD, byla aktem bezprecedentního mediálního útoku vysokého policejního funkcionáře na pověst politické strany týden před parlamentními volbami v roce 2006. Žádná z kauz obsažených v Kubiceho zprávě se nepotvrdila a policie je byla nucena odložit, uvádí prohlášení.

Podle předsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka se ČSSD proti výroku soudu odvolá: "Zatím bych to nekomentoval, nechal bych to na našich právnících. Chci vás ujistit, že půjdeme třeba až k Evropskému soudu pro lidská práva."

Ministr vnitra Ivan Langer (ODS) rozhodnutí Městského soudu v Praze naopak přivítal: "Jsem rád, že soud rozhodl, tak jak rozhodl. Od prvopočátku jsem byl přesvědčen, že rozhodnutí by nemělo být jiné. Jestli bych něco očekával, tak spíš žalobu z mé strany, protože kvůli postupu Inspekce ministerstva vnitra pod tehdejším ministrem Františkem Bublanem byly špiclovány a odposlouchávány telefony desítek nevinných lidí. To si myslím, že zůstává neoprávněně stranou pozornosti."

Takzvaná Kubiceho zpráva jeden čas v podstatě ovládala český mediální prostor:
Ústavní soud zamítl stížnost J. Paroubka na postup policie v Kubiceho kauze
Kubice pro LN: Za mou zprávu může Bublan
Sociální demokraté a Paroubek žalují policii a Kubiceho
416235ČSSD podala žalobu na Jana Kubiceho
Šéf ÚOOZ Kubice chce odejít od policie
Langer dostal od NBÚ pokutu za únik části informací z Kubiceho zprávy
Poslanec KDU-ČSL Severa odmítá, že by vynesl Kubiceho zprávu
Vrchní státní zastupitelství popřelo tvrzení z Kubiceho zprávy
Langer: Kvůli kauze Kubiceho zprávy bylo odposloucháváno 46 čísel
Dokumenty odhalují prorůstání podsvětí do státní správy

Věra Pfeifferová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme