Kubice a vnitro se nemusí omluvit a platit ČSSD

Někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice a ministerstvo vnitra se nemusejí omluvit České straně sociálně demokratické kvůli takzvané Kubiceho zprávě. Ta se dostala na veřejnost krátce před parlamentními volbami v roce 2006 a hovořila o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy. Platit straně nebudou ani požadovaný milion korun. Rozhodl tak dnes Městský soud v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice | Foto: ČTK

Podle sociálních demokratů toto rozhodnutí soudu ohrožuje fungování demokratického systému. Takzvaná Kubiceho zpráva, jak se píše v prohlášení ČSSD, byla aktem bezprecedentního mediálního útoku vysokého policejního funkcionáře na pověst politické strany týden před parlamentními volbami v roce 2006. Žádná z kauz obsažených v Kubiceho zprávě se nepotvrdila a policie je byla nucena odložit, uvádí prohlášení.

Podle předsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka se ČSSD proti výroku soudu odvolá: "Zatím bych to nekomentoval, nechal bych to na našich právnících. Chci vás ujistit, že půjdeme třeba až k Evropskému soudu pro lidská práva."

Ministr vnitra Ivan Langer (ODS) rozhodnutí Městského soudu v Praze naopak přivítal: "Jsem rád, že soud rozhodl, tak jak rozhodl. Od prvopočátku jsem byl přesvědčen, že rozhodnutí by nemělo být jiné. Jestli bych něco očekával, tak spíš žalobu z mé strany, protože kvůli postupu Inspekce ministerstva vnitra pod tehdejším ministrem Františkem Bublanem byly špiclovány a odposlouchávány telefony desítek nevinných lidí. To si myslím, že zůstává neoprávněně stranou pozornosti."

Takzvaná Kubiceho zpráva jeden čas v podstatě ovládala český mediální prostor:
Ústavní soud zamítl stížnost J. Paroubka na postup policie v Kubiceho kauze
Kubice pro LN: Za mou zprávu může Bublan
Sociální demokraté a Paroubek žalují policii a Kubiceho
416235ČSSD podala žalobu na Jana Kubiceho
Šéf ÚOOZ Kubice chce odejít od policie
Langer dostal od NBÚ pokutu za únik části informací z Kubiceho zprávy
Poslanec KDU-ČSL Severa odmítá, že by vynesl Kubiceho zprávu
Vrchní státní zastupitelství popřelo tvrzení z Kubiceho zprávy
Langer: Kvůli kauze Kubiceho zprávy bylo odposloucháváno 46 čísel
Dokumenty odhalují prorůstání podsvětí do státní správy

Věra Pfeifferová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme