Kubice: Nevěřím, že by Martinec shromažďoval kompromitující materiály na Bradáčovou

Ministr vnitra Jan Kubice nevěří, že by šéf protikorupční policie Tomáš Martinec shromažďoval kompromitující materiály na státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Řekl to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. Martinec oznámil rezignaci v pondělí. Ve funkci kvůli sporu s pražskou vrchní žalobkyní skončí 15. května.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kubice popsal, proč odešel z čela protikorupčního policejního týmu Tomáš Martinec | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Ministr vnitra Jan Kubice Radiožurnálu řekl, že o tom, že by Tomáš Martinec vyráběl kompromitující matriály na vrchní státní zástupkyni v Praze Lenkou Bradáčovou, nic neví.

„A ještě před koncem vyšetřování musím říct, že takové věci nevěřím. To je skutečně metoda padesátých let, možná ještě o deset let dříve. A nevěřím tomu, že by dnes policie mohla takto pracovat. Je ale nutné vyčkat vyšetřování,” řekl Kubice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr vnitra Jan Kubice byl hostem Dvaceti minut Radiožurnálu

Ministr Kubice také poznamenal, že pokud výsledky vyšetřování policejního prezidenta prokážou, že Tomáš Martinec nepochybil, může v práci detektiva protikoručpní policie dál pokračovat.

„Samozřejmě není možné, aby člověk, který nic nespáchal, rezignoval. Už rezignoval, takže, stalo se. Ale není možné, aby na něm zůstalo jen smítečko, pakliže nic nespáchal,“ uvedl.

Ministr Kubice už dříve řekl, že si další spolupráci Bradáčové s Martincem představit nedovede. Podle něj ale nebylo podstatné, který z nich svou pozici opustí.

Martin Drtina, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme