Kubice nevidí možnost další spolupráce Bradáčové a šéfa protikorupční policie

Ministr vnitra Jan Kubice si neumí představit další spolupráci pražské vrchní žalobkyně Lenky Bradáčové a šéfa protikorupční policie Tomáše Martince. Prohlásil to v České televizi s tím, že vše je teď na policejním prezidentovi Martinu Červíčkovi. Ten podnět od vrchní státní zástupkyně řeší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec a pražská vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová | Zdroj: ČTK

„Jako občan a jako ministr vnitra si to samozřejmě nedokážu představit. Na druhé straně policejní prezident je funkcionář s personální pravomocí, je to jenom a jenom na něm,“ řekl Kubice. S tím souhlasí i předseda poslanců ČSSD Jeroným Tejc.

„Bez personálních změn bude spolupráce zřejmě velmi obtížná. Tím neříkám, že k nim má dojít. Ale je možné, a souhlasím s panem ministrem, že změny nakonec mohou vést k odchodu jednoho nebo možná i obou. To bych osobně považoval za velkou škodu, protože oba považuji za profesionály a odborníky,“ doplnil.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman případný odchod jednoho z účastníků sporu nechtěl komentovat. „To, co mi doktorka Bradáčová k celé situaci sdělila, považuji za velice závažné. Jsem proto rád, že se tím také v současné době zabývá pan policejní prezident v rámci vnitřní kontroly, vnitřního šetření,“ řekl.

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová podezírá šéfa protikorupční policie Tomáše Martince z toho, že se jí snaží očernit. Podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka i prezidenta policie Martina Červíčka je její podnět velmi závažný. Martinec od začátku snahy o očerňování žalobkyně odmítá.

Výroky ministra pak nechce komentovat, řekl mluvčí Jaroslav Ibehej. „Pan ředitel plukovník Martinec do ukončení kontroly ze strany policejního prezídia se k této věci nebude vyjadřovat,“ řekl Ibehej. Reagovat na ministrova slova nechtěla ani Bradáčová.

Jakub Šídlo, Klára Bílá, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme