Kubice předal případ vysokých odměn pro policejní šéfy inspekci

Ministr vnitra Jan Kubice předal Generální inspekci bezpečnostních sborů případ odměn, které policejní prezident Petr Lessy udělil policejním šéfům a které překročily limity stanovené v dřívějším závazném pokynu ministra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Lessy a Jan Kubice na tiskové konferenci po vzájemné dohodě

Petr Lessy a Jan Kubice na tiskové konferenci po vzájemné dohodě | Zdroj: ČTK

Podle médií to mělo být o desítky tisíc korun. Svým náměstkům mohl Lessy podle pokynu ministra dát na odměnách za celý rok každému maximálně 250.000 korun.

Policejní prezident vedle toho v současnosti čelí kázeňskému řízení, které s ním Kubice zahájil minulý týden. Učinil tak kvůli Lessyho dřívějším výrokům zejména na adresu náměstka zlínské krajské policejní správy Jaroslava Vaňka v souvislosti s kauzou takzvaného Toflova gangu.

Inspekce na začátku prosince rozhodla, že se policejní prezident nedopustil trestného činu - případ ale předala ministru Kubicemu ke kázeňskému projednání.

Kubice a Lessy měli mezi sebou spory ohledně reformy policie, ministr už dříve požadoval Lessyho demisi. Později Jan Kubice od požadavku na rezignaci policejního prezidenta ustoupil.

ČRo, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme