Kubičko: Nedůstojná atmosféra demonstraci na magistrátu neprospěla

Protesty před budovou pražského magistrátu i v jednací síni při volbě primátora a rady města byly velmi silné, zvolený způsob zvláště některých demonstrantů však sympatizanty spíše odradil. Podle názoru mnohých pozorovatelů lze intenzitu protestu přirovnat k aktivitám skupiny Děkujeme, odejděte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstranti vnikli do budovy pražského magistrátu a společně s hlasitým pokřikem tím znemožňují zahájit zasedání. | Foto: Tomáš Adamec

„Nevím, jestli tomu ta atmosféra prospěla, protože narušit jednání jakéhokoli parlamentu, v tomto případě tedy městského, je velmi nedůstojné. Ti lidé měli určitě právo vyjádřit svůj názor, ovšem neumožnit jednání by nemělo patřit do demokratické diskuse,“ hodnotí demonstraci komentátor Českého rozhlasu 6 Radko Kubičko.

„V poslanecké sněmovně by se něco takového stát nemohlo. Pokud místa pro veřejnost narušují jednání, tyto prostory se uzavřou,“ dodává. Paralela s hnutím Děkujeme, odejděte zde prý určitě je, jak se vyvine nynější iniciativa, ukáže čas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komentátor ČRo 6 Radko Kubičko hodnotí pro Rádio Česko výsledky volby pražského primátora

Kubičko upozorňuje, že navzdory pochybám, zda nynější pražská koalice je či není vůlí voličů, volby i jednání proběhly svobodně, a že to něco signalizuje o obou politických stranách.

„V demokracii rozhoduje většina a Pražané vlastně této většině mandát dali, jinak by nemohla být vůbec sestavena,“ tvrdí. Navíc jistá očista, slibovaná novým primátorem Svobodou, podle něho již proběhla – tváře, které byly nejvíce kritizovány, v městské radě nejsou.

„Další vývoj mohou lidé ocenit v příštích volbách. Podle všeho to budou mít obě velké strany těžké, protože každá velká koalice je výhodná pro opozici,“ uzavírá Kubičko.

Martin Křížek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme