Kuchtová předložila opravené programy na čerpání unijních peněz

Programy na čerpání peněz z Evropských fondů jsou podle ministryně školství připravené. Dana Kuchtová měla problémy spojené s čerpáním evropské dotace napravit do dnešního poledne. Podle ministerstva školství se jí to podařilo. Pokud programy nebudou v pořádku, je premiér připravený navrhnout Kuchtové odchod z vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Kuchtová | Zdroj: ČTK

Pokud by Česká republika chyby v programu nenapravila v čas, přišly by naše školy o 68 miliard korun určených na výzkum. Taková situace podle ministerstva školství nenastane. Opravené programy by teď už měla mít na stole auditorská firma.

Šéfka resortu školství Dana Kuchtová pochybení odmítá s tím, že na zpoždění programu se měly výrazně podílet její předchůdkyně na ministerstvu školství. Předseda strany Zelených a vicepremiér Martin Bursík včera uvedl, že s rozhodnutím o osudu Kuchtové počká, až jestli se potvrdí, že jsou programy zpracované dobře.

"Je potřeba nejprve vyhodnotit ty výsledky věcně. K tomu bude příležitost v následujícím týdnu. Myslím si, že teprve na základě těch výsledků bude uvažovat pan premiér, případně já, o tom, jak je to s paní ministryní Kuchtovou," řekl Bursík. Premiér Mirek Topolánek by měl o osudu Kuchtové rozhodnout odpoledne.

Ministryně školství Dana Kuchtová bude dnešním hostem pořadu 20 minut Martina Veselovského, který Radiožurnál vysílá krátce po 17:30.

Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme