Kuchtová v Radiožurnálu: Za dluhy z MS v lyžování Neumannová nemůže

Prezidentka organizačního výboru mistrovství světa v klasickém lyžování Kateřina Neumannová nemůže - podle bývalé ministryně školství Dany Kuchtové - za dluhy vzniklé při pořádání šampionátu. Exministryně za Stranu zelených to řekla ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Kuchtová | Foto: Marián Vojtek

Od začátku to byl megalomanský podnik, který byl podfinancovaný, vysvětluje Dana Kuchtová.

"Státní peníze, nebo veřejné peníze, které tekly do přípravy mistrovství světa, nebyly dobře využívané, nebyly za rok 2006 a 2007 v podstatě vyčerpané. A v té době, kdy nebylo dodané účetnictví, nebyl přehled o hospodaření, byly tam některé velmi podivné zakázky, tak v té době po mně organizační výbor s panem Romanem Kumpoštem žádali další stamiliony navíc. Já jsem to tehdy odmítla, a proto začal ten spor," řekla Kuchtová Radiožurnálu.

Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová přiznala dluh až sto milionů korun. Náklady organizačního výboru na mistrovství světa v klasickém lyžování byly podle ní téměř o 30 milionů korun vyšší, než pořadatelé plánovali.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme