Kühnl: US připravena v krajích jednat o koalicích s ODS a ČSSD

Unie svobody je po listopadových volbách do krajských zastupitelstev podle svého předsedy Karla Kühnla připravena jednat v krajích o koalicích s ČSSD i ODS. Kühnl to řekl po dnešním zasedání republikového výboru unie v Náchodě. Koalici s komunisty výbor unionistů vyloučil. Na výboru se Unie také shodla na tom, že po krajských volbách bude prosazovat zmenšení ministerstev a snížení jejich počtu přesunutím jejich kompetencí na kraje. Současně budou chtít snížit počet státních úředníků nejméně o 25 procent.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Unie svobody v krajských volbách kandiduje v rámci čtyřkoalice spolu s KDU-ČSL, ODA a DEU. Za úspěch čtyřkoalice ve volbách by Kühnl považoval, aby se stala stranou, která bude spolurozhodovat na úrovni krajů.

Místopředseda unionistů Vladimír Mlynář předtím řekl, že čtyřkoalice by chtěla získat v průměru přes 20 procent hlasů. Kühnl ohledně volebního výsledku nevyloučil, že negativní dopad na volební výsledek by mohla mít dosavadní neexistence leadera čtyřkoalice. Leader by prý měl být jmenován nejpozději do konce ledna příštího roku.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme