Česko 1:2 Rakousko

Kulínský už je obviněn z obtěžování 25 nezletilých dívek

Policie obvinila sbormistra Bambini di Praga Bohumila Kulínského z pohlavního zneužívání dalších šestnácti bývalých sboristek. Celkem už tak čelí obvinění ze sexuálních kontaktů s 25 nezletilými dívkami. Kulínský je stále ve vazební věznici. Sbormistr podle obvinění dívky například osahával v sauně. Nejméně ve dvou případech měl mít s nezletilými pohlavní styk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohumil Kulínský | Foto: Týdeník Rozhlas

Podle státní zástupkyně Blanky Valsamisové dostal Kulínský rozšířené obvinění včera. Také nové případy se podle žalobkyně týkají dnes už dospělých žen, bývalých členek pěveckého souboru. "Děvčata jsou ročníky 76-89."

Policie zatím vyslechla asi stovku bývalých členek sboru a s výslechy stále není u konce. Valsamisová nevylučuje, že se obvinění ještě bude rozšiřovat. Podle obhájce Sokola pětačtyřicetiletý sbormistr dětského pěveckého sboru vinu odmítá.

Bohumil Kulínský je od konce listopadu ve vazbě, aby nemohl ovlivňovat svědky. Ve vazební věznici může z tohoto důvodu zůstat tři měsíce - celu by tak mohl opustit 25. února. Podle státní zástupkyně ale nová obvinění tuto situaci mohou změnit. "Vazební důvody mohou být rozšířeny o pokračování v trestné činnosti, tím pádem by nemohl opustit věznici toho 25. února".

Kulínského matka vidí za trestním stíháním pomstu bývalé sbormistrovy manželky. Za Kulínského se postavila také jeho současná žena, která byla také dříve členkou sboru.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme