Kultura mezi ploty bohnické psychiatrické léčebny

Areál psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích patří o víkendu hudebníkům, divadelníkům a výtvarníkům. Ti se spolu s klienty léčebny a s jejími návštěvníky zúčastní jubilejního 10. ročníku festivalu Mezi ploty. Z nejznámějších tváří vystoupí Dan Bárta a Lenka Dusilová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Bohnicích vystoupí řada českých rockových skupin a písničkářů. Mezi ty ověnčené Cenou Akademie populární hudby patří ještě skupina Rale. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu organizátor Robert Kozler, dalšími účinkujícími jsou Support Lesbiens, Wohnout, Michal Ambrož s novou formací Divoké srdce.

Připravena jsou také vystoupení divadelních souborů v čele s pražským Činoherním klubem a brněnským Hadivadlem. Tradičně vystoupí i handicapovaní umělci. Specialitou již desátého ročníku přehlídky, která má veřejnosti přiblížit život za branami psychiatrické léčebny, bude vystoupení známé brněnské kapely Dunaj a spřátelených skupin. Akce má dát člověku na vědomí, že psychické problémy a neurózy jsou, budou a odjakživa byly a není třeba se za ně stydět.

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme