Kultura mezi ploty bohnické psychiatrické léčebny

Areál psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích patří o víkendu hudebníkům, divadelníkům a výtvarníkům. Ti se spolu s klienty léčebny a s jejími návštěvníky zúčastní jubilejního 10. ročníku festivalu Mezi ploty. Z nejznámějších tváří vystoupí Dan Bárta a Lenka Dusilová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Bohnicích vystoupí řada českých rockových skupin a písničkářů. Mezi ty ověnčené Cenou Akademie populární hudby patří ještě skupina Rale. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu organizátor Robert Kozler, dalšími účinkujícími jsou Support Lesbiens, Wohnout, Michal Ambrož s novou formací Divoké srdce.

Připravena jsou také vystoupení divadelních souborů v čele s pražským Činoherním klubem a brněnským Hadivadlem. Tradičně vystoupí i handicapovaní umělci. Specialitou již desátého ročníku přehlídky, která má veřejnosti přiblížit život za branami psychiatrické léčebny, bude vystoupení známé brněnské kapely Dunaj a spřátelených skupin. Akce má dát člověku na vědomí, že psychické problémy a neurózy jsou, budou a odjakživa byly a není třeba se za ně stydět.

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme