V Křišťálovém chrámu v Kunraticích u Cvikova je nové skleněné Jezulátko, požehnal mu kardinál Duka

Sošku vytvořil na Štědrý den roku 2022 sklář Jiří Pačinek. Skleněná plastika v Křišťálovém chrámu zdobí boční oltář svatého Josefa. „Kunratické Jezulátko je další z objektů, které symbolizuje naši přítomnost v liturgickém prostoru,“ říká manažer sklárny David Sobotka.

Kunratice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kunratické Jezulátko

Kunratické Jezulátko | Foto: Eva Malá | Zdroj: Český rozhlas

Kardinál Dominik Duka v Kunraticích u Cvikova požehnal 1. května 2023 skleněnému Jezulátku, které zaujímá přední místo v tamním takzvaném Křišťálovém chrámu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skleněnému Jezulátku v Křišťálovém chrámu v v Kunraticích u Cvikova požehnal kardinál Dominik Duka

„Kunratické Jezulátko je další z objektů, které symbolizuje naší přítomnost v liturgickém prostoru,“ říká manažer sklárny David Sobotka.

Sošku vytvořil přímo na Štědrý den, 24. prosince 2022, sklář Jiří Pačinek. Výroba mu zabrala zhruba tři hodiny. „Bylo to moje přání. Před dvěma lety jsme darovali Jezulátko do Litomyšle. To bylo hezké, ale my jsme chtěli to naše,“ uvádí Pačinek.

Sklář má vizi, že by na místním kopci Klobouk byla také skleněné křížová cesta, která by byla doplněná dalšími uměleckými výtvory, třeba ze dřeva nebo kovu.

Eva Malá, krp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme