Kupóny na pražskou MHD bez Opencard dnes naposled

Už jen studenti vysokých škol budou mít od zítřka možnost pořídit si klasický papírový kupón na pražskou MHD. Dospělí a senioři můžou od 14. listopadu získat časovou jízdenku pouze skrze Opencard. Ještě dnes mají však poslední šanci si měsíční nebo čtvrtletní kupón v papírové podobě pořídit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dřívější ukazatel na dobíjení Opencard.

Dřívější ukazatel na dobíjení Opencard. | Foto: Tomáš Adamec

Od zítřka zůstane v prodeji pouze kupón pro studenty vysokých škol. „Pro tuto tarifní kategorii se přechod na elektronické jízdné plánuje až v příštím roce. Zatím není pevně stanovený termín,“ řekl Radiožurnálu mluvčí projektu Opencard Martin Opatrný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Opatrný, mluvčí projektu Opencard, ve Světě o osmé.

„Ještě dnes je pro dospělé a seniory v prodeji měsíční nebo čtvrtletní papírový kupón MHD a pak mají tyto tarifní skupiny měsíc nebo čtvrt roku na to, aby si vyřídili Opencard a zakoupili elektronické jízdné,“ popsal Opatrný povinný přechod cestujících pražské MHD na Opencard.

Velké návaly kvůli Opencard ale Dopravní podnik prý nečeká. „Mimořádná opatření jsme nepřijali. Informace není úplně novinkou, lidé si to pořizují postupně. Velkou posilou je také e-shop Dopravního podniku, to znamená, že lidé si to mohou vyřídit elektronicky,“ poznamenal Opatrný.

Kartu lze využít také k placení parkovného v Praze, jako průkazku do Městské knihovny. „Novinkou od letošního léta jsou také výrazné slevy, které lze na kartu čerpat,“ upřesnil mluvčí projektu Opencard.

K získání Opencard je možné využít on-line formulář na internetu na webových stránkách www.opencard.cz, jinak je možné kartu získat jak na kontaktních místech magistrátu a dopravního podniku, tak i v městské knihovně.

Martin Křížek, Jan Herget, ak, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme