Kuš zřejmě odstoupí z funkcí v ČSSD

Člen Ústředního výkonného výboru ČSSD Marian Kuš, který je veden v seznamech komunistické Stb, prolomil bariéru mlčení. V telefonickém rozhovoru s předsedou moravskoslezských sociálních demokratů Petrem Víchou naznačil, že zřejmě odstoupí ze svých funkcí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Kuś a lustrace

M. Kuś a lustrace | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas

Kuše k odchodu z funkcí vyzval před několika dny právě moravskoslezský výbor ČSSD. Na jednání však nepřišel, pouze se omluvil pomocí textové zprávy.

Dnes Kuš zavolal krajskému předsedovi ČSSD Petru Víchovi, že je na dovolené v zahraničí a ihned po návratu začne celou záležitost řešit. Podle Víchy velmi vážně uvažuje o rezignaci.

"Uvítal jsem to, protože je vždycky lepší, když to člověk udělá sám, než když ho k tomu vyzývá ta organizace. Tady myslím, že ten krok je na něm, a věřím, že po návratu z dovolené z těch orgánů odstoupí," řekl Českému rozhlasu Vícha.

Kuš je členem krajského zastupitelstva, ústředního výkonného výboru strany a členem krajského výkonného výboru, kde mu však v říjnu mandát končí. "Tam to zřejmě doběhne, šlo nám o ty funkce dlouhodobější," uvedl Vícha. Doplnil, že v případě, že by byl Kuš očištěn, nemůže se do svých funkcí, které jsou volené, vrátit zpět.

Policie už Kuše obvinila z poškozování cizích práv, kterého se měl dopustit tím, že vlastní straně předložil falešné lustrační osvědčení. Stanovy strany navíc u svých členů vylučují působení v StB. Radiožurnál už dříve zjistil, že Kuš je bývalým elitním komunistickým rozvědčíkem, který před rokem 1989 infiltroval do církevního prostředí v Česku a Polsku.

Andrea Brtníková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme