Kutná hora hostí Českou konferenci, mítink o budoucnosti společnosti

Nejvíce odborníků na jednom metru čtverečním široko daleko potkáte až do úterý ve středočeské Kutné Hoře. Tamní klášter Voršilek po roce hostí účastníky už 4. ročníku České konference. Řeč je o moderním životním stylu, zdravotnictví, ale třeba také politice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kutná Hora - chrám sv. Barbory a galerie soch před jezuitskou kolejí | Foto: Lenka Ševčíková

Smyslem České konference je podle organizátorů najít ten správný klíč k tomu, jakým směrem by se naše společnost měla v budoucnu ubírat. Podle koordinátora konference Karla Kříže jde o místo, kde se setkávají lidé z různých oborů:

„Ať už to jsou profesoři, doktoři, docenti, učitelky, lektoři, jsou to ale i lidé zemědělství, zdravotnictví, školství nebo obyčejní lidé, kteří jsou zrovna na mateřské dovolené, důchodci, mladí lidé, studenti. Zde společně sdílíme nové myšlenky, nové návrhy, nové podněty pro sdílení prostoru, kterému teď říkáme česká země.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Koordinátor České konference Karel Kříž hostem pořadu Stalo se dnes na Radiožurnálu

Kromě politických témat, filozofických zamyšlení nebo třeba otázek zdravotnictví má letos hodně prostoru v programu také oblast školství. „Jednou z nosných linek tématu je, že praxe by mělo být více ve školách, než je teď, aby mladí lidé získávali zkušenosti,“ říká Kříž.

Organizátoři chtějí Českou konferenci otevřít co nejširšímu spektru posluchačů, ale i těm, kteří svými příspěvky tuto akci vlastně vytvářejí. To je důvod, proč letos pozvali k řečnickému pultu více mladých lidí nebo třeba také starostu Kněžic na Nymbursku Milana Kazdu.

Právě o Kněžicích se mluví jako o energeticky soběstačné obci. Funguje tam totiž bioplynová stanice, která zásobuje elektřinou a teplem většinu zdejších domácností i veřejných budov. Ostatní obce a města tady mohou najít inspiraci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Českou konferenci navštívil v Kutné Hoře Michal Trnka

Čtyřdenní setkání řečníků různých zájmů a profesí vyvrcholí v Kutné Hoře v úterý 1. května. To o sobě dá vědět Občanský sněm Čech Moravy a Slezska, který vznikl na základě jakéhosi novodobého Kutnohorského dekretu a který podle Karla Kříže do společnosti přináší tři základní pilíře, které by měly poskytnout úplně novou kvalitu lidského soužití.

Jde prý o všeobecnou správu země, oblast kultury a oblast hospodářství. „V těchto třech pilířích se všechno děje, všechno odehrává,“ shrnuje Kříž.

Michal Trnka, Lucie Husárová 1, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme