V Kutné Hoře hořela v noci ubytovna. Záchranáři na místě objevili mrtvého, čtyři lidé byli zraněni

V Kutné Hoře v místní části Sedlec v noci na sobotu hořela ubytovna. Požár poničil střechu, hasiči na místě vyhlásili druhý stupeň poplachu. Podle mluvčí Terezy Fliegerové bylo v budově kolem 40 lidí, z toho zhruba polovina byla evakuována. Město jim zajistilo náhradní ubytování. Na místě byla nalezena mrtvá žena, další čtyři lidé včetně hasiče se zranili. Dvoupodlažní budova má poničenou střechu, škody se odhadují na 10 milionů korun.

Kutná Hora (Aktualizováno: 19:41 2. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči část osob museli z domu evakuovat za pomoci nastavovacího žebříku | Zdroj: HZS Středočeského kraje (5351153)

Hasiči na místo vyjížděli po 22.30. Oheň zasáhl střechu a byty v horním podlaží.

„Měli jsme nahlášeno, že tam jsou uvnitř lidé, kteří se nemohou dostat ven. Z toho důvodu operační důstojník na místo vyslal jednotky z druhého poplachového stupně včetně výškové techniky. Pomohli některým lidem i za pomoci nastavovacích žebříků,“ popsala mluvčí středočeských hasičů pro Radiožurnál. V ubytovně bylo v době požáru 18 dospělých a 23 dětí.

Hasiči pro lidi zajistili evakuační autobus, poté byli převezeni do náhradního ubytování v městské sportovní hale Klimeška. „Samotný objekt bude několik dní neobyvatelný,“ uvedla Fliegerová.

V objektu byl nalezena žena narozená v roce 1941. „Na místo byl přivolán koroner,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová. Příčinu smrti nalezeného určí soudní pitva, podle policejní mluvčí Michaely Richterové mohla nastat po nadýchání zplodinami.

Jeden z evakuovaných měl popálenou ruku a záchranná služba ho převezla do pražské vinohradské nemocnice. Ostatní tři zranění byla podle Effenbergerové lehká.

Požár byl pod kontrolou půl hodiny po půlnoci, na místě ještě do rána pokračovalo dohašování a rozebírání konstrukcí kvůli vyhledávání skrytých ohnisek požáru. Požár byl oficiálně zlikvidován před 15.00, do nedělního rána ještě bude místo kontrolovat jednotka dobrovolných hasičů.

mac, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme