Ve firmě na Kutnohorsku je 15 nakažených. K preventivním opatřením přistupují sociální služby

Na Kutnohorsku přibyly další dva případy nákazy koronavirem. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí krajských hygieniků Dana Šalamunová. Jde o případy spojené s nákazou v malé firmy v obci Církvice. Celkem se tam tak nakazilo už 15 lidí a stovka je v karanténě. Kutnohorská nemocnice se proto rozhodla zakázat návštěvy. Preventivní opatření jsou i v tamním Domově Barbora, který poskytuje sociální služby.

Kutná hora Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontakty nemocných jsou v karanténě a pokračuje jejich testování. Podstoupit ho má 100 lidí, dosud jich bylo testováno 47. | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

„Nosíme pořád roušky, kryjeme si dýchací cesty, dezinfikujeme. Veškerá opatření máme nezměněná,“ říká ředitelka Domova Barbora Jitka Řepová.

Nové ohnisko se objevilo v církvické pobočce firmy HR Partner CZE, její provoz byl uzavřen. Společnost zatím neví, jak se koronavirus na pracoviště dostal. Původně bylo nakažených 13, v neděli večer přibyli další dva. Ve všech případech jde podle Šalamunové o pracovníky firmy. „V pondělí z toho ohniska není nikdo nově pozitivní,“ dodala.

Kontakty nemocných jsou v karanténě a pokračuje jejich testování. Podstoupit ho má 100 lidí, dosud jich bylo testováno 47. Do středy má být vše hotovo a na konci týdne by hygienici měli znát výsledky. Podle toho zváží případná další opatření.

Podle jednatele Milana Dolejšího je firma ve stálém kontaktu s hygieniky. Konzultovat s nimi bude i další postup včetně obnovení provozu. Starosta obce Jiří Volenec (ČSSD) v neděli řekl, že ve firmě nepracuje nikdo z místních. Společnost vyrábí nástavby a vozidla pro přepravu zvířat. Podle starosty v obci působí asi rok, předtím měla výrobnu v areálu ČKD v Kutné Hoře. Církvice leží pět kilometrů východně od Kutné Hory. Patří k ní i místní část Jakub, celkem v obci žije 1300 lidí.

V celém Středočeském kraji v pondělí podle Šalamunové přibylo pět nových případů, a to v okresech Praha-východ, Praha-západ, na Kolínsku a na Nymbursku. Podle ministerstva zdravotnictví testy dosud v regionu prokázaly covid-19 u 1288 lidí, z nákazy vyléčilo 1049 nemocných a 24 lidí s covidem-19 zemřelo.

sir, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme