Kutnohorští vinaři otevřeli první lahve letošního vína

Milovníci vína si v úterý přišli na své. Vinaři jim totiž dali okoštovat letošní mladé víno, které nabízejí na trhu pod společným označením - svatomartinské. Obdobu světoznámého Beaujolais nabídli letos poprvé svým zákazníkům také kutnohorští vinaři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatomartinské víno

Svatomartinské víno | Foto: Michal Trnka

První lahve s letopočtem 2008 otevřeli v nádherných prostorách kláštera Voršilek. Milovníkům vína dali ochutnat bílé i růžové víno. Oba druhy nabízejí svým zákazníkům pod značkou svatomartinské.

Věhlasu světoznámého francouzského Beaujolais zatím sice nedosahuje, zájem vinařů o nabídku mladých vín pod společnou značkou vinařského fondu se ale každoročně zvyšuje. Letos se na trhu objeví kolem osmi set tisíc lahví vín, což je asi o polovinu víc než před rokem. Zájemci mohou ochutnat svatomartinská vína zhruba od osmdesáti vinařů.

A na co se připravit? Mladá vína jsou většinou lehká a jiskrná. Velmi často v nich ucítíte ovocnou chuť a také nádech nejrůznějších druhů ovoce jako broskve, hrušky, švestky nebo višně. Určitě byste měli cítit i šťavnatou kyselinku a některá vína mohou po nalití do skleničky jemně perlit.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme