Kužvart projedná s německým resortním kolegou Temelín

O posuzování vlivů Jaderné elektrárny Temelín na životní prostředí bude ve čtvrtek jednat v Berlíně ministr životního prostředí Miloš Kužvart s ministrem životního prostředí, ochrany přírody a bezpečnosti reaktorů Spolkové republiky Německo Jürgenem Trittinem. Eva Veverková z tiskového oddělení Kužvartova ministerstva řekla, že „ministři budou hovořit o programech ISPA a PHARE, zejména se zaměřením na účast německých odborníků v nich, o globální ochraně životního prostředí a klimatu a o ratifikaci mezinárodních úmluv, jako ESPOO-konvence a Aarhuská konvence, které jsou zaměřeny na přeshraniční vlivy na životní prostředí. Vymění si zkušenosti s efektivním využívání energií, zejména alternativních."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Posuzování přeshraničních vlivů na životní prostředí (proces EIA) se zaměří na dálniční hraniční most, stupně na Labi a průchod dálnice D 8 chráněnou krajinnou oblastí České středohoří. Kužvart si prohlédne nové zařízení města Berlína na výrobu tepla a elektřiny pomocí palivových článků.

S Trittinem se Kužvart sešel už několikrát - loni v únoru v Nairobi na dvacátém zasedání Řídící rady UNEP a v dubnu v New Yorku na sedmém zasedání Komise OSN pro udržitelný rozvoj a na osmém zasedání Komise OSN pro udržitelný rozvoj. Ve dnech 26. a 27. srpna byl Trittin na oficiální návštěvě ČR.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme