Kužvart projedná s německým resortním kolegou Temelín

O posuzování vlivů Jaderné elektrárny Temelín na životní prostředí bude ve čtvrtek jednat v Berlíně ministr životního prostředí Miloš Kužvart s ministrem životního prostředí, ochrany přírody a bezpečnosti reaktorů Spolkové republiky Německo Jürgenem Trittinem. Eva Veverková z tiskového oddělení Kužvartova ministerstva řekla, že „ministři budou hovořit o programech ISPA a PHARE, zejména se zaměřením na účast německých odborníků v nich, o globální ochraně životního prostředí a klimatu a o ratifikaci mezinárodních úmluv, jako ESPOO-konvence a Aarhuská konvence, které jsou zaměřeny na přeshraniční vlivy na životní prostředí. Vymění si zkušenosti s efektivním využívání energií, zejména alternativních."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Posuzování přeshraničních vlivů na životní prostředí (proces EIA) se zaměří na dálniční hraniční most, stupně na Labi a průchod dálnice D 8 chráněnou krajinnou oblastí České středohoří. Kužvart si prohlédne nové zařízení města Berlína na výrobu tepla a elektřiny pomocí palivových článků.

S Trittinem se Kužvart sešel už několikrát - loni v únoru v Nairobi na dvacátém zasedání Řídící rady UNEP a v dubnu v New Yorku na sedmém zasedání Komise OSN pro udržitelný rozvoj a na osmém zasedání Komise OSN pro udržitelný rozvoj. Ve dnech 26. a 27. srpna byl Trittin na oficiální návštěvě ČR.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme