Kužvartův rezort vybírá způsob likvidace nakažených krav

V souvislosti s tzv. nemocí šílených krav jsou odborníci v těchto dnech nuceni intenzivně zvažovat a analyzovat možnosti likvidace utraceného skotu. České inspekci životního prostředí a odborům ochrany vod a ovzduší na Ministerstvu životního prostředí bylo uloženo co nejrychleji posoudit možné varianty - spalování ve spalovnách nebezpečného odpadu, volné spalování a tzv. záhraboviště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr Miloš Kužvart pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál upřesnil, jaké varianty ministerstvo analyzuje. "Jak Česká inspekce životního prostředí, tak odbor ochrany ovzduší a odbor ochrany vod upřesňují podmínky například pro spalování ve spalovnách, pro zahrabávání jednotlivých kusů nebo volné spalování."

Ministr Miloš Kužvart upřednostňuje speciální zařízení pro spalování nebezpečného odpadu. Připomíná, že jsou tam přesně definované podmínky a narozdíl od záhrabovišť jde o bezpečný způsob likvidace z hlediska ochrany vod a ovzduší. Spálení materiálu tam probíhá hlavně vysokých teplot.

Markéta Kaclová, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme