Květen bude teplý. Hned zkraje měsíce by mohly teploty dosáhnout až 27 stupňů

Po chladném období posledních dní by se v příštím týdnu mělo oteplit a teplý by měl být i celý zbytek května. Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíčního výhledu zveřejněných na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplé počasí, horko, vedro, léto, teplo

Teplé počasí, horko, vedro, léto, teplo | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Nově zveřejněný výhled se týká období od 4. do 31. května. Meteorologové očekávají, že jako celek budou následující čtyři týdny teplotně nadprůměrné.

„Týdenní průměr maximálních teplot očekáváme převážně kolem 20 stupňů, v posledním týdnu května kolem 22 stupňů,“ řekl Českému rozhlasu meteorolog František Šopko.

Ochlazení uprostřed příštího týdne či v následujících týdnech by měla být podle meteorologů jen krátkodobá.

Podle týdenní předpovědi by se v pondělí mohly nejvyšší denní teploty pohybovat mezi 19 až 23 stupni Celsia, v úterý mezi 23 a 27, ve středu v rozmezí 14 až 18 a ve čtvrtek mezi 17 až 21 stupni.

V období od pátku do neděle příštího týdne očekávají meteorologové zpočátku nejvyšší teploty 17 až 21 stupňů Cesia, postupně pak 14 až 18 stupňů.

Co se srážek týká, ty by v květnu neměly vybočit z dlouhodobého průměru. „Ze všech týdnů tohoto období by měl být nejvlhčí první týden, ve druhém týdnu očekáváme relativně slabší srážkovou činnost. Vzhledem k roční době začnou mít největší podíl na celkovém úhrnu srážky konvektivního charakteru (přeháňky a bouřky),“ uvádějí meteorologové ve zprávě na webu ČHMÚ.

V příštím týdnu očekávají meteorologové bouřky v úterý a ve středu.

Český rozhlas, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme