Květiny a věnce darované Havlovi vhodí umělci a přátelé do Labe

Květiny a věnce věnované Václavu Halovi vhodí umělci a přátelé zesnulého prezidenta do vod řeky Labe. Stane se tak v rámci happeningu, který připravila skupina Havlových přátel pro následujících několik dní. Happening začne vyplutím několika lodí z Rašínova nábřeží dnes v 10 hodin dopoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parník na Labi (ilustr. obr.) | Foto: Petr Vorlíček

„Květinová výzdoba bude na tlačném remorkéru Klára s nosičem. Jako oficiální doprovod pojede ještě loď Lužnice. Pro veřejnost, aby vyprovodila smuteční konvoj těchto dvou plavidel, bude hodinová plavba centrem Prahy ke Štvanici. My s těmi čtyřmi loděmi pro veřejnost přistaneme v centru Prahy pod hotelem Intercontinental,“ řekl Radiožurnálu ředitel Pražské paroplavební společnosti Dušan Sahula.

Dušan Sahula dodal, že čtyři lodě - Vyšehrad, Danubio, Praha a Valencie -, které povezou veřejnost na hodinovou plavbu z Rašínova nábřeží k Čechovu mostu, pouze vyprovodí konvoj Lužnice a remorkéru s květinovou výzdobou na cestě z Prahy.

Remorkér a loď Lužnice poplují až do Děčína, kde přátelé zesnulého prezidenta v pondělí druhého ledna vhodí květinové dary do řeky Labe.

Květa Moravcová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme