Rychlý přehled událostí: záchrana fotbalistů, počasí v červenci, vítěz KVIFF, kauza Bulovka a zácpa na Vltavě

Byli jste pryč a nevíte, co se dělo? Sestavili jsme pro vás výběr toho, na co by se vás zítra mohli zeptat vaši přátelé, šéf, šéfka, lidé v práci, metru, hospodě...

Doporučujeme Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vybrali jsme důležité momenty prodlouženého víkendu | Zdroj: iROZHLAS.cz

Boj o život mladých fotbalistů

Celý svět upíná zraky k thajské jeskyni Tham Luang, kde bojují o život dvanácti malých fotbalistů a jejich trenéra desítky záchranářů. V neděli odpoledne středoevropského času konečně dorazila první dobrá zpráva - z komplexu chodeb se podařilo dostat první čtyři chlapce. Záchranou akci jsme sledovali a i dál budeme sledovat v onlinu. Aktuálně je přerušená a začít by měla opět v noci z neděle na pondělí. A my ji budeme sledovat.

Politická síť ‚velrybáře‘ Horáčka: sponzoroval Piráty i KSČM, pracovat chtěl i s tajemníkem Vojtěchem

Číst článek

Kauza Bulovka

I přes sváteční dny jsme sledovali rozsáhlou korupční kauzu s několika obviněnými, desítkami domovních prohlídek a také s milionovými úplatky, jak tvrdí policie.

Server iROZHLAS.cz mimo jiné přinesl rozhovor s mužem, který podle svých slov odmítl dvoumilionový úplatek při zakázce v Nemocnici Na Bulovce a popsal také, jakým tlakům při tendru čelil.

Kromě toho reportérky iROZHLAS.cz sestavily „politickou síť“, kterou se kolem sebe snažil uplést podle policie jeden z hlavních aktérů korupční kauzy Tomáš Horáček.

Vše o korupční kauze najdete ZDE.

Jak bude o prázdninách?

I když byl sváteční čtvrtek tropický a počasí během svátků v podstatě letní, teplot přes 30 °C se pravděpodobně do konce července už nedočkáme. Tvrdí to alespoň meteorologové ve svém výhledu na následující týdny. Předpověď počasí najdete ZDE.

Mistrovství světa ve fotbale

Sportovní svět žije fotbalovým mistrovstvím. Čtyři zápasy rozhodly o tom, že se o titul poperou pouze evropské týmy: Francie se v semifinále poměří s Belgií, Angličané pak vyzvou Chorvaty.

Kompletní servis najdete v našem speciálu.

Cenu v Karlových Varech dostali Hanzlík i Pattinson. Hanzlíka publikum již podruhé dojalo

Číst článek

53. KVIFF skončil

Finále už má za sebou 53. mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Křišťálový glóbus získal rumunský film s nejdelším názvem: ‚Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři‘, který nese i českou stopu.

Za dlouholetý přínos dostal cenu Jaromír Hanzlík, cenu prezidenta festivalu si pak převzal britský herec známý třeba ze ságy Stmívání Robert Pattinson. Cenu ovšem dostal za „výraznou spolupráci na zásadních snímcích současných režisérských veličin autorského filmu".

Zpravodajství z festivalu najdete ZDE.

Doporučujeme také Festivalový deník filmové kritičky serveru iROZHLAS.cz Kristiny Roháčkové.

Na závěr doufáme, že jste měli klidnější svátky než vodáci na Vltavě, kteří si v uplynulých dnech mohli připadat spíš jako na dálnici D1. Koneckonců stejně si také mohli připadat harleyáři, kteří se z celého světa sjeli právě do Prahy a během spanilé jízdy prakticky paralyzovali střed města.

sam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme