Kvůli amnestii budou zavřeny tři káznice. Velké Přílepy, Poštorná a Vyšní Lhoty

Vězeňská služba zakonzervuje tři káznice. Kvůli úbytku vězňů po amnestii uzavře loni nově otevřenou pobočku ve Velkých Přílepech u Prahy. Věznice v Poštorné a ve Vyšních Lhotách, které se teprve chystaly na zprovoznění, se pak vůbec neotevřou. Budoucí zaměstnanci nové pobočky ve Vyšních Lhotách teď proto žijí v nejistotě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vazební věznici v Hradci Králové ve čtvrti Pouchov začali 2. ledna na základě prezidentské amnestie opouštět první propuštění vězni

Vazební věznici v Hradci Králové ve čtvrti Pouchov začali 2. ledna na základě prezidentské amnestie opouštět první propuštění vězni | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

„Slibovali nám pracovní místa, jenomže teď už to padlo,“ říká starší muž z Vyšních Lhot.

Sedí nad půllitrem piva v místní hospodě a přes okno sleduje prázdnou budovu na kopci. I další obyvatelé vesnice doufali, že jim káznice přinese nová pracovní místa.

Mladá maminka se diví, že kolem ustal veškerý ruch. Před nedávnem se na to byla poptat i na radnici. Ani tam jí ale nedokázali říct, co bude dál.

„V souvislosti s prezidentskou amnestií se nedá předpokládat, že by se věznice ve Lhotách v nejbližší době rozjela. Lidé, kteří měli možnost získat zaměstnání, mají obavy. Neví, co bude dál,“ vysvětluje starostka Vyšních Lhot Dana Nováková.

Zato někteří průtahy doslova vítají. Věznici nad vesnicí totiž mít nechtějí. „Myslím si, že občané Vyšních Lhot nejsou moc nadšení, že tady věznice bude. Pokud se to odsouvá, tak to spíše vítají,“ říká žena na schodech místní prodejny potravin.

Nově nabraní zaměstnanci podle vězeňské služby o práci nepřijdou. „Osoby, které měly pracovat ve Vyšních Lhotách, budou převezeny do jiné věznice, ale kam přesně, to nemohu v tuto chvíli říct,“ potvrzuje Gabriela Pohlová z vězeňské služby.


Zvětšit mapu

Jana Jeckelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme