Kvůli korupční kauze Žabovřesky se sejde oblastní rada ODS

Radnicí Brno-Žabovřesky otřásá korupční skandál, dnes se kvůli tomu mimořádně sejde oblastní rada ODS. Dva její vlivní členové jsou totiž od včerejška ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proluka vedle domu Platinium v Brně, kde chtěla společnost Sono Records postavit multifunkční centrum. | Foto: ČTK

Celý případ začal ve čtvrtek, kdy si protikorupční policie došla přímo na radnici pro starostu Aleše Kvapila. Později zatkli i bývalého tajemníka radnice Brno-střed Radovana Novotného. Oba pak policie obvinila z trestných činů přijetí úplatku a zneužití pravomoci veřejného činitele.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf brněnské organizace ODS Pavel Blažek

Podle informací Českého rozhlasu měl Kvapil dělat obstrukce investorům multifunkčního domu s hotelem Sonocentrum a tím je vyprovokovat k předání úplatku. Podle zdrojů z ODS si měl opakovně říct o čtyři miliony korun.

Podnikatelé ale vše oznámili policii. Soudce vzal včera oba politiky do vazby, zřejmě kvůli tomu, aby neovlivňovali svědky. Aleš Kvapil je přitom na šestém, volitelném místě kandidátky ODS do Poslanecké sněmovny.

"Budeme muset hledat politickou cestu, jak co nejlépe situaci vyřešit. Pozvali jsme i zástupce sdružení ze Žabovřesk, aby i tam se situací zabývali a abychom přijali příslušná usnesení směrem ke kandidátce do Poslanecké sněmovny," řekl Radiožurnálu šéf oblastní organizace ODS Pavel Blažek.

Je tak pravděpodobné, že bude Kvapil vyškrtnut z kandidátky a oba podezřelí politici zřejmě budou muset opustit ODS.

Igor Maňour, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme