Kvůli nákupu tiskáren skončil šéf České správy sociálního zabezpečení

Šéf České správy sociálního zabezpečení Petr Poncar ve funkci skončil. Důvodem je problematická zakázka na nákup tiskáren za 200 miliónů korun. Informaci potvrdila ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová z TOP 09.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká správa sociálního zabezpečení | Foto: Alena Palečková

Poncar byl ve funkci od poloviny letošního září. Dočasně ho nahradí zřejmě Vilém Kahoun, který úřad vedl před ním. Podle serveru Lidovky.cz budou personální změny v resortu pravděpodobně pokračovat.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže nedávno ČSSZ nákup tiskáren za 200 milionů korun pozastavil. Reagoval tak na stížnost jednoho z uchazečů, který namítal, že zakázka je šitá na míru jen jedinému výrobci. Na diskriminační podmínky upozornil Radiožurnál ještě před ukončením soutěže, správa přesto vybrala předem zřejmého vítěze.

Správa sociálního zabezpečení například požadovala, aby tiskárny uměly tisknout na čtvrtky, nebo aby úřednice mohly tisknout přímo z USB disků. Kvůli těmto nestandardním požadavkům museli výrobci nabídnout buď stroje vyšší kategorie, nebo tiskárny jediné firmy, což nabídku ostatních prodražilo.

Igor Maňour, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme