Kvůli náledí řinčely na dálnici plechy

Náledí a nezodpovědní řidiči měli na svědomí hromadnou havárii na rychlostní silnice mezi Libercem a Turnovem. V sedm hodin ráno se tam postupně srazilo asi patnáct automobilů včetně kamionu. První nehodu zavinil řidič, který na kluzké vozovce předjížděl a zezadu do něj narazilo jiné auto. Další vozidla dostala smyk a narazila buď do auta před sebou, nebo do svodidel. Sedm lidí muselo být převezeno do nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda | Foto: Jan Rosenauer

Ranní krupobití na pověstném jeřmanickém kopci u Hodkovic nad Mohelkou proměnilo podle řidičů silnici v zrcadlo. "Pánovi to uklouzlo a měl bouračku, pak začali všichni brzdit, ale nedalo se to na tom ledu ubrzdit," popsal průběh první nehody jeden z nich. "Přijížděl jsem kolem tři čtvtě na sedm od Liberce a viděl jsem hromadnou havárii, tak jsem přibrzdil a odstavil auto ke kraji. Přiřítila se oktávie a ta to do mě narvala," vypráví další nešťastný řidič.

Na místo nehody vyjelo podle Stanislava Mackovíka z liberecké záchranné služby několik posádek sanitek. "Bylo ošetřeno celkem sedm lidí, posléze jsme je transportovali na chirurgickou ambulanci liberecké nemocnice," uvedl Mackovík. Účastníci nehody podle něj utrpěli většinou poranění hlavy, končetin, hrudníku a břicha. Byly mezi nimi i dvě děti.

Ivana Bernáthová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme