Kvůli německým fanouškům počítejte na hranicích se zpřísněnými kontrolami

Pokud se v nadcházejících dnech chystáte cestovat přes hraniční přechody v západních Čechách, musíte počítat se zpřísněnými kontrolami. Ty potrvají až do neděle a jejich důvodem je pohyb německých fanoušků, kteří pojedou na sobotní zápas české a německé fotbalové reprezentace v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní kontrola | Foto: Policie ČR

"Ta zvýšená, hodně intenzivní opatření budou probíhat především v pátek, den před samotným utkáním. Takže se může stát, že na některých hraničních přechodech lidé budou delší dobu čekat," upozorňuje mluvčí západočeské pohraniční a cizinecké policie Helena Fajrajzlová.

Důkladným kontrolám budou podrobeni hlavně vytipovaní němečtí fanoušci, kteří při utkáních působí největší problémy. Jejich seznamy mají čeští policisté k dispozici. Cílem je, aby pokud možno nebyli vůbec vpuštěni do republiky.

Kontroly se kromě cestovních dokladů zaměří i na dovážené předměty. "V případě, že bychom nalezli zbraně, nože nebo cokoli, čím by mohl být ohrožen veřejný pořádek nebo bezpečnost, tak i toto už je zákonný důvod, abychom v tomto případě vstup neumožnili," dodala mluvčí pohraniční a cizinecké policie.

Marika Táborská, Anna Marková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme